آموزش, دسته‌بندی نشده, شست و شو و نگهداری, لباس مجلسی

نکات شستشو و نگهداری لباس مجلسی

مقدمه

یکی از کارهایی که بسیاری از خانم‌ها و آقایان به آن بسیار علاقه‌مند هستند رفتن به مهمانی و دورهمی است. همه ما برای مهمانی‌ها و مجالس خود بهترین لباس را می‌پوشیم و به سلامت و آراستگی لباس بسیار اهمیت می‌دهیم. در واقع لباس‌ها نمایان‌گر شخصیت و استایل فردی است به همین جهت انتخاب مناسب بهترین لباس به اندازه حفظ کیفیت لباس دارای اهمیت است. لباس‌های مجلسی به جهت داشتن ساختاری متفاوت به نسبت سایر لباس‌ها دارای حساسیت بیشتر بوده به همین جهت باید با نحوه شستشو و نگهداری لباس مجلسی به خوبی آشنا باشیم تا همیشه لباس‌ها همانند روز اول باقی بمانند.

مراحل شستشوی لباس مجلسی با دست

شستشوی لباس‌ها به طور کلی به دو صورت دستی و ماشینی انجام می‌شود که اکنون می‌خواهیم به مراحل شسشتوی لباس مجلسی به صورت دستی بپردازیم.

نگهداری لباس مجلسی و از بین بردن لکه‌ها

لباس‌های مجلسی دارای بافت‌های مختلفی هستند و به علت استفاده از الیاف حساس و خاص به مراقبت زیادی نیاز دارند. اشتباهی که بسیاری از خانم‌ها بعد از دیدن لکه بر روی لباس انجام می‌دهند این است که فورا می‌خواهند لباس را با لباسشویی شستشو دهند که این کار بسیار اشتباه است. در لباس‌های مجلسی بهتر است که فقط محل لکه‌دار شده را به آرامی و بدون هیچ‌گونه فشار از بین ببرید. علاوه بر این بهتر است به جای استفاده کردن از محلول‌های بسیار شدید، از موادی مانند اسانس لیمو، جوش شیرین و مقداری گلیسیرین گیاهی استفاده کنید تا به بافت لباس صدمه‌ای وارد نشود.

شستشو بدون فشار دست‌ها

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم بهتر است که شستشو جهت نگهداری لباس مجلسی، فقط در محل لکه باشد و از شستشوی کامل لباس مجلسی خودداری کنید. برای شستشو نباید با حالت خشن با پارچه برخورد کنید و یا پارچه را بسیار فشار ندهید. بهتر است که به نرمی و آرامی پارچه را در دست گرفته و بدون آسیب رساندن به الیاف لباس کار تمیز کردن را به اتمام برسانید.

پشت و رو کردن لباس

یکی از نکاتی که بهتر است جهت نگهداری لباس مجلسی و شستشوی آن انجام دهید این است که لباس‌هایتان را پشت و رو کنید و سپس نسبت به تمیز کردن اقدام کنید. بسیاری از لباس مجلسی‌ها با پولک و یا مهره‌های رنگی تزیین شده‌اند به همین جهت اگر لباس را پشت و رو نکنید ممکن است که بر اثر فشار دستتان این تزیینات پاره و یا کنده شود. مورد دیگری که سبب تاکید بیشتر بر پشت و رو شستن لباس شده این است که بوی تعریق به صورت کامل از لباس می‌رود.

استفاده از شوینده‌های مناسب

لباس‌های مجلسی دارای حساسیت بسیار زیادی هستند و هرکدام از الیاف مختلفی تولید شده‌اند. بهتر است برای شستشو به نوع بافت و جنس پارچه بسیار دقت کنید. امروزه در فروشگاه‌ها با توجه به نوع لباس، مواد شوینده اختصاصی وجود دارد که به علت ملایم بودن هیچ‌گونه آسیب به بافت لباس شما نمی‌زند.

شستشو با آب سرد جهت نگهداری لباس مجلسی

یکی از نکاتی که باید جهت نگهداری لباس مجلسی به آن بسیار دقت کنید این است که هیچ‌گاه لباس مجلسی خود را با آب داغ یا گرم نشویید. شستشو با آب داغ بدترین و اشتباه‌ترین نوع شستشو است و سبب گشادی لباس و شل شدن الیاف آن می‌شود. بهتر است که لباس را با آب سرد و به آرامی بشویید.

چلاندن لباس مجلسی ممنوع

بسیاری از خانم‌ها گمان می‌کنند که با چلاندن لباس آب اضافی خارج شده و فرایند خشک کردن زودتر تمام می‌شود اما این تصور اشتباه است. چلاندن لباس به شدت به بافت لباس صدمه می‌زند و باعث ضعیف کردن تار و پود لباس می‌شود. بهتر است جهت اب‌گیری لباس، آن را به ارامی چند فشار نرم دهید و سپس آویزان کنید و اجاره دهید تا لباس به صورت طبیعی خشک شود.

 

گذاشتن لباس بر روی سطح افقی

لباس‌های مجلسی خود را جهت خشک کردن سعی کنید تا روی یک سطح صاف قرار دهید و زیر آن را حوله‌های جاذب بگذارید تا فرایند خشک کردن سریع‌تر اتفاق بیفتد و نگهداری لباس مجلسی شما به بهترین نحو انجام شود.

نحوه شستن نگهداری لباس مجلسی با ماشین لباسشویی

در ابتدا بهتر است بدانید که شستشوی البسه مجلسی با لباسشویی زیاد توصیه نمی‌شود اما درصورتی که بسیارعجله داشتید و یا بر روی برچسب مراقبتی لباس‌تان شستشو با لباسشویی مشکلی نداشت می‌توانید از این روش استفاده کنید. در مرحله اول شستشو ابتدا لباس خود را پشت و رو کنید و سپس تمام زیب‌ها وبندهای لباس را ببندید. در محله بعدی لباس خود را درون مشبک قرار دهید تا در هنگام چرخش لباسشویی زیب‌‌ها به اجزای داخلی گیر نکند و سبب پارگی یا خرابی نشود. در صورتی که مشبک نداشتید می‌توانید از روبالشتی استفاده کنید و سر آن را به خوبی گره بزنید. در مرحله بعدی درجه لباسشویی را روی آب سرد گذاشته و دکمه شروع را فشار دهید.

نگهداری لباس مجلسی مخملی

یکی دیگر از انواع لباس مجلسی که بسیار پرطرفدار است لباس مخملی است. معمولا خانم‌ها مخمل را به دلیل نزدیک بودن و داشتن شباهت با لباس ابریشمی بسیار دوست دارند. در ادامه به نکات شستشوی لباس مخملی می‌پردازیم.

شستن لباس مجلسی مخملی

 • بهتر است قبل از نگهداری لباس مجلسی مخملی و شستشوی آن پیش از انجام هرکاری ابتدا برچسب مراقبت از لباس را به خوبی مطالعه کنید تا با نحوه شستشو آشنا شوید. جنس لباس‌های مجلسی مخملی از پنبه و ریون است به همین دلیل هرگونه غفت و اشتباه در نوع شستشو به لباس شما آسیب می‌زند.
 • شما می‌توانید جهت شستشوی لباس مخمل خود به خشک‌شویی‌ها مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که بیشتر لباس‌های مخملی بافتی از قبل تخریب شده دارند و همین موضوع سبب حساسیب بالای این لباس‌ها شده است.
 • نکته‌ای که باید جهت نگه‌داری لباس‌های مخملی در کمد در نظر داشته باشید این است که شما می‌توانید جهت آویزان کردن این لباس‌ها از چوب لباسی مخصوص لباس‌های ابریشمی استفاده کنید. علاوه بر این بهتر است که لباس خود را در کاور غیر پلاستیکی  که دارای دو دهانه جهت تهویه هوا است قرار دهید تا لباس شما در برابر گرما و گردوغبار کیفیت خود را از دست ندهد.
 •  نکته آخر جهت نگهداری لباس مجلسی این است که هنگام قرار دادن لباس‌ در کمک سعی کنید که فضای خلوتی را ایجاد کنید تا لباس شما تحت فشار سایر لباس‌ها به کاور به صورت کامل نچسبد.

ممنوعیات شستن لباس مجلسی مخملی

 • اتو کردن لباس مخملی بسیار اشتباه است و سبب تخریب بافت لباس شما می‌شود. بهتر است برای باز کردن چروک‌های لباس از دستگاه بخار و با درجه حرارت استاندارد استفاده کنید. در صورتی که از اتو استفاده کنید ممکن است که رنگ لباس مخملی شما برگردد.
 • نکته‌ای که پیش‌تر به آن اشاره کردیم این است که لباس‌های مخملی خود را تحت فشار قرار ندهید و فضای نسبتا زیادی را برای آویزان کردن آن انتخاب کنید.
 • ممکن است برایتان پیش آمده باشد که در مجالس و یا مهمانی‌های خود مایعات و یا غذا بر روی لباستان بریزد. به صورت کلی برای هیچ‌کدام از انواع لباس‌ها سعی نکنید تا سریع رد لک را با دستمال کاغذی پاک کنید. دستمال کاغذی باعث می‌شود تا لباس مخمل شما سفیدک بزند و دچار فرورفتگی‌های بارز در لباس شود. بهتر است در چنین مواقعی فقط لباس را تکان داده و در اسرع وقت به خشک‌شویی مراجعه کنید.
 • برای پاک کردن رد لکه‌هایی مانند چسب یا رنگ سعی نکنید تا با استفاده از پودرهای لباسشویی دستی یا ماشینی رد لک را پاک کنید چون به بافت لباس آسیب می‌زنید. بهتر است برای پاک کردن به خشک‌شویی‌ها مراجعه کنید تا نگهداری لباس مجلسی شما به بهترین نحو انجام شود.

نگهداری لباس مجلسی ابریشمی

لباس‌های ابریشمی از فیبر پروتئینی است و الیاف آن از کرم‌های ابریشمی تولید می‌شود. این لباس‌ها به جهت داشتن الیاف طبیعی و ساختار منشوری مثلثی بسیار براق هستند. مراقبت از این لباس‌ها بسیار دارای اهمیت است زیرا نسبت به سایر لباس‌ها بافتی حساس‌تر و به لحاظ قیمتی بسیار دارای ارزش هستند. در ادامه به بررسی و معرفی روش‌های نگه‌داری از این لباس می‌پردازیم.

نکات شستن لباس مجلسی ابریشمی

 • لباس‌های ابریشمی به دلیل براق بودن نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارند. اولین نکته‌ای که باید بدانید این است جهت تمیز کزدن این لباس‌ها مراقبت‌های اولیه نوشته روی برچسب را به صورت کامل مطالعه کنید.
 • معمولا روی برچسب‌های مراقبت از لباس‌های ابریشمی دو نوشته موجود است. در صورتی که روی برچسب نوشته شده بود (فقط خشک‌شویی) برای پاکسازی بهتر است فقط به خشک‌شویی مراجعه کنید و در صورتی که نوشته بود ترجیحا خشک‌شویی انتخاب برعهده شما است با این حال بهتر است برای تمیز کردن لباس خود نزد متخصص بروید.
 • جهت نگهداری لباس مجلسی در صورتی که نمی‌خواهید به خشک‌شویی مراجعه کنید می‌توانید لباس خود را با آب سرد بشویید و مواد شوینده مناسب شستشو دهید.
 • در صورتی که روی برچسب لباس نوشته شده بود (شستشو با لباسشویی) لباس را ابتدا در یک کیسه مشبک قرار داده و سپس درجه لباسشویی را روی آب سرد بگذارید تا شستشو به آرامی انجام شود.
 • شما می‌توانید جهت از بین بردن چین و چروک‌های لباس خود از دستگاه باتر استفاده کنید. دستگاه بخار هیچ‌گونه آسیبی به لباس شما نمی‌زند.
 • استفاده از اتو برای از بین چین و چروک‌های لباس ابریشمی تنها زمانی امکان‌پذیر است که روی برچسب مراقبتی آن، عبارت “ایمن در برابر اتو” نوشته شده باشد.
 • بهتر است قبل از شستشو با انجام آزمایشی ساده، رنگ ثابت بودن لباس را مورد بررسی قرار دهید. برای انجام این کار می‌توانید پنبه را خیس کرده و با مواد شوینده مناسب آغشته کنید؛ سپس آن را بر روی لبه‌های خارجی لباس و یا روی درزهای مخفی قرار داده و مدتی بعد پنبه را نگاه کنید. در صورتی که پنپه رنگ لباس شما را گرفت می‌توانید متوجه شوید که لباس شما رنگ ثابت نیست.

ممنوعات شستن لباس مجلسی ابریشمی

 • به هیچ عنوان برای خشک کردن لباس‌های ابریشمی به خشک‌شویی مراجعه نکنید زیرا باعث از بین رفتن بافت طبیعی لباس و کدر شدن آن می‌شوید.
 • برای نگهداری لباس مجلسی ابریشمی خود از اتو استفاده نکنید. اتو به راحتی و بسیار سریع باعث برگرداندن رنگ لباس شما می‌شود. علاوه بر این استفاده کردن از بخار نیز به جهت خشک کردن به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. بهتر است جهت خشک کردن لباس ابریشمی از دستمال‌های جاذب به صورت مکرر استفاده کنید تا آب آن به صورت کامل جذب شود. در مرحله بعدی از چوب لباسی‌های مناسب لباس ابریشمی استفاده کنید و اجازه دهید تا لباس در دمای خانه به آرامی خشک شود.
 • جهت آویزان کردن لباس‌های ابریشمی به هیچ عنوان از آویزهای چوبی استفاده نکنید. آویزهای چوبی به دلیل اینکه رنگ شده‌اند باعث می‌شوند تا رنگ به لباس شما نیز انتفال پیدا کند.
 • در صورتی که قسمتی از لباس ابریشمی شما دچار لکه شد به هیچ عنوان سعی نکنید تا به صورت موضعی لکه را از بین ببرید. نوع بافت و جنس لباس‌های ابریشمی، طبیعی بوده و بسیار از حساسیت بالایی برخوردار هستند. برای از بین بردن لکه‌ها نمی‌توانید فقط محل لکه را بشویید زیرا سبب روشن شدن آن قسمت می‌شوید و لباس شما دو رنگ می‌شود. در لباس‌های ابریشمی کل لباس باید با مواد شوینده مناسب شستشو داده شود.

نگهداری لباس مجلسی توردار

برای تهیه و تولید لباس‌های مجلسی توردار از موادی مانند پنبه، ابریشم مصنوعی یا نایلون استفاده می‌کنند. لباس‌های توری دارای دو نوع بافت به نام‌های تور ریز و تور لوکس هستند که در این میان تور لوکس از ابریشم تولید می‌شود. تورهای لباس مجلسی دارای بافت بسیار نرم و حساس هستند به همین جهت بهتر است که جهت نگهداری لباس مجلسی  و جلوگیری از پارگی آن به موارد زیر توجه کنید.

 • یکی از مشکلات شایعی که سبب پارگی لباس‌های زنانه می‌شود این است که خانم‌ها از زیورآلات نوک‌تیز استفاده می‌کننند. معمولا جواهرات خانم‌ها دارای قفلی نوک‌تیز هستند به همین جهت بهتر است قبل از درآورن لباس ابتدا زیورآلات خود را دراورید.
 • برای نگه‌داری از لباس‌های توری بهتر است که آن‌هارا آویزان نکنید و روی آویز قرار ندهید. برای نگه‌داری از دامن‌های توری بهترین روش تا کردن آن‌ها و گذاشتن در کمد است. بهتر است هنگامی که لباس‌ها را در کمد گذاشتید به منظور جلوگیری از چروک شدن چیزی بر روی آن‌ها قرار ندهید.
 • به جهت جلوگیری از لکه‌دار شدن دامن‌ها بهتر است که آن‌ها را در یک تکه دستمال بپیچید. علاوه بر این جهت آویزان کردن دامن‌های بزرگ توردار می‌توانید از چوب لباسی‌هایی با جنس نرم و مناسب بافت ساتنی استفاده کنید.
 • جهت نگهداری لباس مجلسی توری خود، آن را در معرض نور آفتاب قرار ندهید و اجازه دهید تا لباس‌ها در دمای طبیعی خانه خشک شوند.

نبایدهای شستن لباس مجلسی از نوع توردار

 • از شستن لباس‌های توردار در ماشین ‌لباس‌شویی خودداری کنید. ماشین لباس‌شویی لباس‌ها را در دمای نامناسبی می‌شوید که اصلا برای بافت لباس توردار مناسب نیست. لباس‌های مجلسی توردار در لباس‌شویی با محفظه شستشو بسیار برخورد می‌کنند و شتاب و نیروی لباس‌شویی سبب پارگی تورها می‌شود.
 • جهت شستشوی لباس‌های توردار بهتر است آن‌ها را با دست و آب سرد شستشو دهید یا در مواردی که می‌دانید جنس لباس شما از ابریشم است آن را به خشک‌شویی ببرید. همچنین استفاده از مواد شوینده مناسب نیز بسیار توصیه می‌شود.
 • اشتباهی که بسیاری از خانم‌ها جهت باز کردن چروک‌های لباس توردار خود می‌کنند این است که لباس را اتو می‌زنند. بهتر است بدانید که تحت هیچ شرایطی برای نگهداری لباس مجلسی توردار خود از اتو و یا خشک‌شویی استفاده نکنید. در صورتی که لباس شما دارای چین و چروک بود می‌توانید از بخار استفاده کنید. به این مظور که اتو را در فاصله‌ای دور قرار دهید و سپس با بخار اتو چروک‌های دامن و یا لباس توردار خود را باز کنید. از دیگر روش‌هایی که می‌توانید استفاده کنید این است که روی لباس توردار خود پارچه‌ای تمیز بیندازید و سپس اتو را با درجه بسیار کم بر روی لباس بکشید.

خشک‌کردن و نگهداری لباس مجلسی

دو نکته بسیار مهم جهت خشک‌کردن لباس‌های مجلسی وجود دارد که آن دو نکته به شرح زیر است.

 • به هیچ عنوان لباس مجلسی خود را با لباس‌شویی خشک نکنید. بسیاری از افراد برای خشک کردن لباس مجلسی خود از اتو نیز استفاده می‌کنند که این بسیار اشتباه است. برای خشک کردن لباس بهتر است آن را آویزان کنید و بگذارید با دمای محیط خشک شوند.
 • تحت هیچ شرایطی برای باز کردن چین و چروک‌های لباس خود از اتو استفاده نکنید و جهت رفع چین و چروک از دستگاه بخار استفاده کنید.

 

اصول نگهداری لباس مجلسی

لباس‌های مجلسی، لباس‌هایی هستند که فقط در مناسبت‌ها و جشن‌های خاص از آن‌ها استفاده می‌شود به همین جهت بیشتر در کمد لباس باقی می‌مانند تا زمان استفاده از آن‌ها روزی فرا برسد. به همین جهت نگهداری لباس مجلسی اصول خاصی دارد که در ادامه به توضیح هرکدام می‌پردازیم.

استفاده از آویز باکیفیت

بسیاری از افراد به آویز لباس توجه نمی‌کنند و گمان می‌کنند با آویزان کردن لباس هیچ‌گونه صدمه‌ای به لباس وارد نمی‌شود با اینکه این تصور کاملا اشتباه است. برای حفظ کیفیت لباس بهتر است که از آویزهای چوبی یا اسفنجی استفاده کنید تا به شانه‌های لباس صدمه‌ای وارد نشود.

جلوگیری از تماس آفتاب با لباس

نور خورشید برای لباس‌هایی با بافت ابریشم بسیار مضر است زیرا به مروز زمان سبب کدر شدن و کم‌رنگ شدن لباس می‌شود. برای اینکه از تماس مستقیم تور خورشید با لباس جلگیری کنید بهتر است که از کاور لباس با تهویه مناسب استفاده کنید تا لباس شما دچار پوسیدگی نشده و گردوغبار روی آن ننشیند.

نگه‌داری لباس مجلسی در دمای مناسب و خنک

همانطور که گفته شد بافت لباس‌های مجلسی از الیافی مانند ابریشم، ساتن و یا انواع دیگر تولید می‌شود و در بیشتر لباس‌ها موادی مانند خز، چرم یا وینیل وجود دارند. همانگونه که اشاره کردیم بهتر است تا لباس‌ها در معرض نور مستقیم قرار نگرفته و در دمای خنک و سرد آویزان شوند.

استفاده از کاور غیر پلاستیکی

استفاده از کاور پلاستیکی سبب آسیب دیدن لباس در بلندمدت می‌شود به همین جهت بهتر است که برای نگهداری لباس مجلسی خود آن را در کاور پارچه‌ای نگه‌داری کنید. کاور لباس باید در بالا و پایین دهانه‌ای برای گردش جریان هوا داشته باشد.

شکل‌دهی به لباس

یکی از نکاتی که از آویزان شدن و یا شل شدن لباس جلوگیری می‌کند این است که بعد از شستشوی لباس آن را به خشک‌شویی ببرید و آن‌جا خشک کنید. اکثر خشک‌شویی‌ها بعد از اتمام کار لباس را با دستمال کاغذی و یا دستمال مرطوب پر می‌کنند تا لباس فرم و حالت خود را از دست ندهد.

نکات تکمیلی شستشو و نگهداری لباس مجلسی

شستشوی لباس مجلسی‌ها در ظاهر کار آسانی به نظر می‌رسد اما در باطن دارای نکات ریز و ظریف‌کاری‌های بسیاری است. هرگونه اشتباه در انجام مراحل شستشو می‌تواند به منزله خداحافظی با لباس زیبایتان باشد. به همین جهت در ادامه می‌خواهیم تا به شما اطلاعاتی جهت تکمیل کردن دانش خود درباره حفظ کیفیت لباس‌های مجلسی ارائه دهیم.

۱- مطالعه برچسب لباس

بهتر است پیش از نگهداری لباس مجلسی یا شستشوی آن با نوع الیاف و جنس پارچه لباس آشنا باشید. به همین جهت هنگام خرید حتما به برچسب لباس دقت کنید و مطالب نوشته شده را با دقت بخوانید. به عنوان نمونه بعضی از لباس‌ها دارای علامت نوشته شده Drycleanهستند. یعنی این نوع لباس فقط باید خشک‌شویی شود و به هیچ عنوان در لباسشویی شسته نشود. بسیاری از افراد هنگام و یا بعد از خرید به این موضوع‌ها دقت نمی‌کنند و به لباس صدمه می‌زنند. در مواردی نیز که لباس‌ها نیاز به شستشو داشته باشند بر روی مارک لباس و یا یقه لباس موارد اضافی نوشته می‌شود. همچنین درصورتیکه متوجه نوشته‌ها نشدید می‌توانید از فرد فروشنده اطلاعاتی درباره نوع الیاف و نحوه شستشو دریافت کنید و به این نحو سلامت لباس خود را حفظ کنید.

۲- به خشک‌شویی با کیفیت مراجعه کنید.

از دیگر نکاتی که بهتر است حتما برای افزایش سلامت خود حفظ کنید این است که فرایند خشک‌شویی لباس را به مرکزی معتبر ببرید. خشک‌شویی‌ها از مواد بسیار باکیفیتی استفاده می‌کنند و نوع شستشوی آن‌ها و موادی که استفاده می‌کنند با سایر لباس‌ها بسیار تفاوت دارد. به عنوان مثال بهتر است که کت و شلوار مردانه  را به دلیل داشتن آستر، لایی و البته نوع دوخت متفاوتی که دارد به خشک‌شویی‌ها ببرید و آن را در منزل و با لباس‌شویی نشویید.

۳شستشو با لباس‌شویی ممنوع

همانطور که متوجه شدید شستشو و نگهداری لباس مجلسی، بسیار متفاوت‌تر از سایر لباس‌ها است. لباس‌های مجلسی به دلیل داشتن ملیله، منجوق یا پولک ممکن است که در لباس‌شویی آسیب ببینند. لباس‌شویی به دلیل داشتن چرخش‌های شدید به هیچ‌عنوان مناسب نیست زیرا سبب پارگی و نخ‌کش شدن می‌شود. علاوه بر این‌ها پارجه مورد استفاده جهت تولید لباس‌های مجلسی از نوع ساتن، تور یا حریر هستند از این رو احتمال صدمه آن‌ها بسیار زیاد است.

نکته دیگر این است که دمای شستشوی لباس با لباس‌شویی بسیار متفاوت است و معمولا با آب گرم شستشو داده می‌شود به همین جهت هم بافت لباس گشاد می‌شود.

 

شستشو و نگهداری لباس های مجلسی زیباپوشان

در صورتی که لباس مجلسی خود را از فروشگاه زیباپوشان خریداری کرده اید علاوه بر نکات فوق میتوانید نکات بیشتری راجب شستشو و نگهداری لباس مجلسی زیباپوشان را با پرسش از کارشناسان ما به صورت حضوری در تهران ، تماس یا پیام دریافت کنید.

برای ارسال پیام می توانید اینجا کلیک کنید.

 

همچنین برای خرید جدیدترین و شیک ترین لباس های مجلسی و ست های مادر و کودک زیباپوشان میتوانید اینجا کلیک کنید و به صورت حضوری در تهران یا آنلاین خرید خود را انجام دهید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *